Физика-математикалық цикл ӘБ / 2020-2021

Математика, информатика, физика пәндері апталығының өту есебі

Оқу материалын ойдағыдай игеру үшін оқушылардың қызығушылығының маңызы зор. Пәнге деген қызығушылықты дамыту - мұғалімнің алдында тұрған негізгі міндеттердің бірі.

Қосымша жұмыс формаларының бірі – пән апталығын өткізу.

Мектебімізде пән апталықтарын өткізу дәстүрге айналған.

Биылғы жағдайда да мектептегі математика-физика-информатика апталығы 2021 жылдың 18 мен 22 қаңтары аралығында өтті. Пән апталығына 5-11 сынып оқушылары қатысты. Пән мұғалімдері оқушылармен қашықтықтан және штаттық режимде де сыныптан тыс қызықты шаралар жоспарлап өткізуді бастап кетті.

В рамках проведения декады физико- математического цикла 21 января был проведён открытый урок в 11б классе по теме:  Комплексные корни квадратных уравнений. Тип урока: урок открытия новых знаний. Урок в штатном режиме проводила учитель математики Швефель Татьяна Эвальдовна. Цель урока: формирование умения решать квадратные уравнения на множестве комплексных чисел. Деятельность учащихся была направлена на достижение данной цели. На протяжении всего урока использованы индивидуальная, групповая, парная формы работы с соблюдением всех санитарных норм.

21 қаңтар күні 5A сыныбында математикадан қашықтықтан ашық сабақ өткізілді. ZOOM платформасында  онлайн сабақ «Сандар әлеміне саяхат» түрінде өткізілді. Балалар математика мұғалімі Кенжесова И.Ж. бірге сандар әлемінің құпияларын меңгеріп, ондық бөлшектер туралы білімдерін тиянақтады. Балалардың әртүрлі қызықты тапсырмалар орындау арқылы математика пәніне деген қызығушылықтары арта түскені айқын көрінді

В рамках проведения декады физико-математического цикла 22 января в 5 "В" классе была проведена викторина "Математическая мозаика". Викторину провела в платформе Zoom учитель Набокова Марина Николаевна.

Цель мероприятия: повышение интереса к математике. В процессе проведения викторины  дети учились логически мыслить и рассуждать.

21 қаңтар күні 5б сыныбында информатика пәнінен қашықтықтан ашық сабақ өткізілді. ZOOM платформасында  онлайн сабақ «Робототехниканың тарихы мен перспективасы» тақырыбына өткізілді. Балалар информатика мұғалімі Болатбекұлы С. бірге роботтардың даму тарихын талқылады және біздің күнделікті тұрмыста қолданылатын роботтарды атады. Сонымен қатар робототехниканың болашақта қандай жетістіктер күтіп тұрғаны талқыланды. ZOOM платформасына кіре алмаған оқушыларға бір мезетте уатцап желісіне аудиожазба мен фото жіберіліп барлық оқушылармен жаңа сабақ тақырыбы қамтылды.

20.01.2021г. был проведён открытый урок в 5Б классе по теме: «Десятичная дробь. Чтение и запись десятичных дробей».  Тип урока: Изучение и первичное закрепление новых знаний, закрепление нового материала . Цель урока: формирование навыков чтения и записи десятичных дробей. Урок в штатном режиме проводила учитель математики Сарсенова Шолпан Кадыровна.

В течении декады была проведена олимпиада по физике  в 7 классах. Приняли участие 7 человек .  Победитель Майер Элина 7в.

Учитель физики Сазонов С.П. провел конкурс Эрудитов  8б, 9б, 11б классах. ( 10б класс участие не принял). Приняли участие 12 человек.  Конкурс проходил в один тур, вместо планируемых двух. Итоги подведены среди классов. Оба мероприятия проводились в дистанционном режиме, что не вызвало большого интереса у учащихся.

Был проведен открытый  урок по физике  в 11б классе по теме « Законы Геометрической Оптики». Присутствовали завучи и учителя школы.

21 января в рамках декады физики,математики и информатики было проведено мероприятие "Лучший исследователь" в 11 б классе. В конкурсе участвовали 2 команды. Ребята прошли все испытания по информатике с успехом. Мероприятие провел учитель информатики Семёнов Сергей Владимирович.

21 қаңтар күні 9а сыныбында физикадан  ашық сабақ өткізілді. Ашық сабақ «Физикалық кафе» тақырыбында өтті. Балалар физика мұғалімі Мұхтар Ботагөзбен бірге физика  пәнінен өткенді қайталап, білімдерін тиянақтады. Балалардың әртүрлі қызықты тапсырмалар орындауы арқылы физика  пәніне деген қызығушылықтары арта түскені айқын көрінді

Апталық оқушылардың танымдық қызығушылығын, жеке, шығармашылық және зияткерлік қабілеттерін дамыту мақсатында өткізілді. Апталыққа қатысушылардың көптігіне сүйене отырып, біз мектеп оқушылары математика, физика және информатика пәндеріне шынымен қызығушылық танытады деп айта аламыз. Оқушыларға тапқырлық пен шығармашылық белсенділік тән болды.

Жоспарланған барлық іс-шаралар жақсы қарқынмен жүргізілді, белгіленген мерзімде өткізілді, жарыстардың қызықты мазмұны мен ұйымдастырушы мұғалімдердің бақылауы арқасында жақсы тәртіп сақталды. Пәндік аптаның негізгі мақсаттары мен міндеттеріне нақты және уақтылы жоспарлаудың арқасында қол жеткізілді.

Бірлестік жетекшісі   Кенжесова И.Ж.

Жаңартылған күні: 10.12.2020 15:29
Құрылған күні: 16.02.2021 17:50